Agdata METEO PRO - kompletní meteo stanice

Kód: METEO_RENT
Značka: Agdata.cz
4 990 Kč 6 037,90 Kč včetně DPH
Skladem (> 5 ks)

Zaznamenává úhrn srážek, teplotu, vlhkost a tlak vzduchu, rychlost a směr větru.

Provoz zařízení je možný pouze v systému Agdata!

Detailní informace

Detailní popis produktu

METEO PRO se skládá ze senzorů: teplota, vlhkost, atmosférický tlak, úhrn srážek, rychlost a směr větru.

 

KOMPLETACE

Meteostanice je dodávána již složená, pouze při zasílání poštou je v částečně rozloženém stavu a je nutné provést jednoduché  konečné sestavení. Meteostanice se skládá z hlavních dvou nosných tyčí, kde na konci jedné z nich je výřez pro zasunutí senzorů větru, které je nutné přišroubovat. Radiační štít a senzor úhrnu srážek jsou upevněny na kolmých plastových držácích, které lze jednoduše upevnit pomocí klíče 8 mm a křížového šroubováku. 

 

INSTALACE

Senzory jsou umístěny na nosných trubkách, celek je pak ideální upevnit ke stožáru, nebo trubce zakotvené v zemi. Pro instalaci můžeme použít přiložené kovové stahovací pásky. Celá meteostanice, zejména senzor na úhrn srážek, by měla  být umístěná vodorovně - k tomu slouží vodováha umístěná v nádobce pro senzor úhrnu srážek, při nedodržení postupu mohou být měřená data zkreslená. Meteostanice by měla být umístěna ve výšce alespoň 2m nad terénem, v okolí by neměly být překážky, které mohou ovlivňovat směr či rychlost větru, jinak mohou být hodnoty zkreslené, také musí být orientovaná podle světových stran, na senzoru směru větru jsou znázorněny světové strany malým písmem, S= south = jih, N = north = sever, W = west = západ, E= east = východ. A je nutné se tyto směry dodržet.  

 

ÚDRŽBA

Nutná kontrola čistoty misky pro sběr vody, zda není zanešená nečistotami, nádobka je odjímatelná a lze ji vyčistit separovaně. Kontrola senzoru rychlosti vetru je pouze v testu ložiska otáčení, lze provést pouze opticky.

V zařízení je z výroby vložena baterie 19000mAh, 3,6V, která je vyměnitelná. Meteostanici není nutné zapínat, vysílá do 5 minut po vložení baterie. Baterie nelze dobíjet! Vybité baterie je nutné recyklovat, nesmí se vyhodit do komunálního odpadu!

 

Senzory jsou provozovány na síti LoRa, kterou mají ve správě České Radiokomunikace (ČRA). Pokud se při instalaci zjistí, že pokrytí dané oblasti je nedostatečné, bude nutné zažádat na ČRA o pokrytí dané lokality. Toto Vám zařídí firma Agdata. Obvyklá doba vyřízení požadavku bývá z pravidla dva měsíce.