Agdata METEO BASIC - základní meteo stanice

Kód: METEO_BASIC_RENT
Značka: Agdata.cz
2 690 Kč 3 254,90 Kč včetně DPH
Skladem (> 5 ks)

Zaznamenává úhrn srážek, teplotu a vlhkost vzduchu.

Provoz zařízení je možný pouze v systému Agdata!

Detailní informace

Detailní popis produktu

METEO BASIC se skládá ze senzorů: teplota, vlhkost, atmosférický tlak a úhrn srážek.

 

INSTALACE

Senzory jsou umístěny na nosných trubkách, celek je pak ideální upevnit ke stožáru, nebo trubce zakotvené v zemi. Pro instalaci můžeme použít přiložené kovové stahovací pásky. Celá meteostanice, zejména senzor na úhrn srážek, by měla  být umístěná vodorovně - k tomu slouží vodováha umístěná v nádobce pro senzor úhrnu srážek, při nedodržení postupu mohou být měřená data zkreslená. Meteostanice by měla být umístěna ve výšce alespoň 2m nad terénem, v okolí by neměly být překážky, aby nedošlo ke zkreslení dat.


ÚDRŽBA

Nutná kontrola čistoty misky pro sběr vody, zda není zanešená nečistotami, nádobka je odjímatelná a lze ji vyčistit separovaně. 

V zařízení je z výroby vložena baterie 19000mAh, 3,6V, která je vyměnitelná. Meteostanici není nutné zapínat, vysílá do 5 minut po vložení baterie. Baterie nelze dobíjet! Vybité baterie je nutné recyklovat, nesmí se vyhodit do komunálního odpadu!Senzory jsou provozovány na síti LoRa, kterou mají ve správě České Radiokomunikace (ČRA). Pokud se při instalaci zjistí, že pokrytí dané oblasti je nedostatečné, bude nutné zažádat na ČRA o pokrytí dané lokality. Toto Vám zařídí firma Agdata. Obvyklá doba vyřízení požadavku bývá z pravidla dva měsíce.